12.08.2021
Valkas novadpētniecības muzejs saņēmis vērtīgu dāvinājumu - Bruno Artmaņa akvareļus un tušas zīmējumu

Mākslinieka Bruno Artmaņa mazdēls Atis Artmanis Valkas novadpētniecības muzeja krājuma papildināšanai uzdāvināja sava vectēva 5 akvareļus un 1 tušas zīmējumu. Darbi tapuši laika posmā no 1949.gada līdz 1974.gadam.

Bruno Artmanis dzimis 1915.gada 20.jūnijā Valkā. 1920.gadā ģimene atgriezās Latvijā no bēgļu gaitām Krievijā un apmetās dzīvot Rīgā. B.Artmaņa mācību gadi pagāja Rīgā. 1936.gadā viņš iestājas Latvijas universitātes arhitektūras fakultātē. Studiju laikā ar teicamām atzīmēm beidza profesora Vilhelma Purvīša vadīto trīsgadīgo mākslas darbnīcu kursu. Mācījās arī Kārļa Brencēna mākslas studijā, vingrinājās akvareļglezniecībā, Ķīnas tušas un ogles tehnikas zīmējumā.

1950.gados B.Artmanis strādāja par pasniedzēju Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā. No 1973.gada vadīja kokapstrādes rūpniecības ministrijas centrālā projektēšanas biroja mēbeļu projektēšanas nodaļu. No 1976.gada projektu galvenais konstruktors - dizaineris.

Paralēli darbam, B.Artmanis brīvajā laikā turpināja akvarelēt un piedalījās dažādās akvarelistu darbu izstādēs. Latvijas arhitektu savienības biedrs kopš 1959.gada un Latvijas dizaineru savienības biedrs kopš 1987.gada.

Bruno Artmanis miris Rīgā 2007.gada 22.jūlijā.

Valkas novadpētniecības muzejs sadarbībā ar Ati Artmani plāno šī gada oktobra mēnesī iekārtot Bruno Artmaņa darbu izstādi, kurā būs apskatāmi muzejam dāvinātie un Ata Artmaņa īpašumā esošie darbi.