31.05.2018
Jāņa Andreja Sīmaņa medaļu cikls "Trīs mezgli atmiņai"

   Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam Valkas novadpētniecības muzeja krājums papildināts ar mākslinieka Jāņa Andreja Sīmaņa medaļu ciklu "Trīs mezgli atmiņai". 

 

    Ciklā ietilpst 7 medaļas - 2 vienpusīgas un 5 divpusīgas bronzā atlietas medaļas. Cikla darbi ( "Trīs mezgli atmiņai", "Heavy metal", "Logs", "Pūt, vējiņi...", "Augšup - lejup", "Mūūzika" un "Progress") radīti 1988.gadā. Medaļas nav pasūtījuma darbs, tās izgatavotas kā mākslas darbi, pēc autora paša iniciatīvas. 

 

    Medaļu cikls "Trīs mezgli atmiņai" ir unikāla un nozīmīga Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tie ir augstvērtīgi mākslas priekšmeti, kas veido būtisku lappusi Latvijas medaļu mākslas vēsturē. Lai arī tapuši vēl padomju laikā, šie darbi vislabāk atspoguļo to laikmetu, kad modās Latvijas neatkarības ideja un mākslā arvien vairāk sāka runāt par Atmodu. Ciklā ietvertie darbi parāda pagājušā gadsimta 80.gadu inteliģences noskaņojumu, atklāj mākslinieka individuālo dzīves uztveri, viņa personību un iekšējo neatkarību, dažreiz ironisko skatījumu uz notikumiem.

 

    "Medaļā, tāpat kā lietus pilē, var atspīdēt visa plašā pasaule, ar tās vērtībām, bēdām, sajūsmu, kaislībām. Medaļa - tā ir vēstule mūžībai..." - tā savulaik teicis mākslinieks Jānis Andrejs Sīmanis. 

 

 

 Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

     

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.