Izstāde “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē 20.gadsimta 1.pusē”

Valkas novadpētniecības muzejā no 2023.gada 24.janvāra līdz 4.martam apskatāma Valmieras muzeja ceļojošā izstāde “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē 20.gadsimta 1.pusē”. Izstādi papildina Valkas novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeti.

Ceļojošajā izstādē atspoguļotas vidzemnieku muzicēšanas tradīcijas un kādi mūzikas instrumenti agrākos laikos bijuši populāri.

19. gs. beigās un 20. gs. pirmajā pusē Latvijā un Vidzemē lielā skaitā izplatījās fabrikās ražoti mūzikas instrumenti. Modē nāca fokstroti un šlāgeris. Gandrīz katrā mājā bija kāds pirkts vai pašdarināts mūzikas instruments, kāds tautas spēlmanis, kurš prata kaut ko spēlēt. Mijiedarbojoties vecām ziņģēm un tautas melodijām, veidojās īpatnējs tautas muzikantu repertuārs, kas saglabāts un turpina dzīvot arī šodien.

Izstāde apskatāma: līdz 2023.gada 4.martam

Pirmdienās – piektdienās        plkst. 10:00 – 17:00;

Sestdienās                              plkst. 10:00 – 16:00.

Ieejas maksa izstādē:   1,00 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem  0,50 €

Valkas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja izstādē ir bez maksas.