22.07.2021
Elgas Grīnvaldes izstāde “Personīgais laiks”

Valkā no 23.jūlija līdz 13.septembrim apskatāma gleznotājas Elgas Grīnvaldes darbu izstāde “Personīgais laiks”. Tā eksponēta divas vietās: pilsētas kultūras namā un novadpētniecības muzejā.

Izstādē atlasītas un izstādītas gleznas no Mākslas akadēmijas studiju laika līdz jaunākiem darbiem. Izveidojusies tāda koncentrēta retrospektīva, kur var redzēt mākslinieka darba ceļu šajā pieturā: manā dzimtā pilsētā Valka. 2021 gada vasara, Elga Grīnvalde.”

Elga Grīnvalde ir valcēniete, kuras dzīve ir saistīta ar Rīgu. Viņa Valkā ir dzimusi, augusi, ieguvusi pamatizglītību un joprojām nav pazaudējusi savu saikni ar to. Pilsētā dzīvo viņai ļoti mīļi un tuvi cilvēki. Elgas pirmā personālizstāde bija Valkā 1996. gadā. Viņa piedalās Valkas novada mākslinieku darbu izstādēs.

E.Grīnvalde ir absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla apstrādes nodaļu (1986). Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi mākslas bakalaura grādu (1998) un mākslinieka kvalifikāciju glezniecības apakšnozarē U.Daņiļevska glezniecības meistardarbnīcā (2000).

Elga jau daudzus gadus ir pievērsusies tikai glezniecībai. Viņa strādā klasiski, ar eļļas krāsām uz audekla, izmantojot platās otas un špakteles, ar ko klāj vairākas kārtas uz audekla, iegūstot caurspīdīgus pārklājumus. Lieto arī eļļas krāsas ar metālisku spīdumu. Elga bieži atceras sava meistarklases vadītāja U.Daņilevska teikto: “Tev ir jāatbild par katru kvadrātcentimetru.

Gleznotāja paralēli radošajai darbībai ilgus gadus strādājusi arī par skolotāju.

E.Grīnvalde aktīvi piedalās dažādos mākslas projektos: izstādēs, simpozijos, plenēros utt.. 2020. gada beigās viņai bija ikviena mākslinieka radošajā dzīvē nozīmīgs notikums – izstāde “Tukšuma spēks” Daugavpilī Marka Rotko mākslas centrā.

Valkas novadpētniecības muzejā ir eksponēta lielākā daļa gleznu, kā arī trīs stikla darbi. Muzejā interesentiem dota iespēja noskatīties divas video filmas: Elgas Grīnvaldes gleznošana tiešsaistē (2017.g.; ilgums 8 min 45 s) un ieskats viņas izstādē “Tukšuma spēks” Daugavpilī Marka Rotko mākslas centrā 2020.gada 6.novembrī – 2021.gada 1.janvārī (2021.g.; ilgums 10 min 25 s).

Elgas Grīnvaldes izstāde “Personīgais laiks” apskatāma:

Valkas novadpētniecības muzejā

Rīgas ielā 64, Valkā

Otrdienās – piektdienās plkst. 11.00 – 18.00

Sestdienās, svētdienās plkst. 10.00 – 16.00

Ieejas maksa izstādē: 1,00 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,50 €

Valkas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja muzejā ir bez maksas.

Valkas pilsētas kultūras namā

Em. Dārziņa ielā 8, Valkā

Darbadienās plkst. 8.00 – 17.00

Ieeja bez maksas.

Apmeklētājus lūdzam ievērot epidemioloģiskos drošības pasākumus!

Aicinām sekot norādījumiem un aktualitātēm COVID-19 informatīvajā mājaslapā.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, lūdzam izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt izstādi, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimību simptomi, kā arī, ja Jums ir noteikts pienākums ievērot mājas karantīnu, pašizolāciju vai stingras izolācijas nosacījumus.

Muzeja izstāžu zālē maksimālais apmeklētāju skaits ir - 5 cilvēki.

Muzeju vienlaicīgi var apmeklēt individuāli apmeklētāji vai vienas mājsaimniecības locekļi.

Apmeklētājiem lūdzam:

lietot sejas maskas;

dezinficēt rokas;

ievērot 2 m distanci.

Elgas Grīnvaldes izstādē "Personīgais laiks" Valkas novadpētniecības muzejā. 2021.g. Foto E.Grīnvalde.