Gatavojamies Muzeju naktij 18. maijā

Tradicionālais starptautiskās akcijas Eiropas muzeju nakts pasākums 2024. gadā notiks 18. maijā. Latvijas muzeju tēma ir "Izzināt un iegūt, pētīt un saprast".

Valkas novadpētniecības muzejs jau gatavojas šai akcijai. Pie mums aktivitātes notiks gan galvenajā ēkā Rīgas ielā 64 plkst. 18:00–24:00, gan krātuvē Semināra ielā 27A plkst. 18:00–22:00. Muzeju nakts pasākumi būs bez maksas.

Šobrīd tiek plānotas vairākas aktivitātes: radošās darbnīcas, teātra izrāde u.c. Iecerētas ekskursijas ekspozīcijās to autoru pavadībā.

Valkas novadpētniecības muzejs 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā – būs atvērts arī pa dienu plkst. 10:00–16:00. Ieeja bez maksas.

Šogad Eiropas muzeju nakts vienlaicīgi notiks arī Igaunijā. Valgas Muzejs pasākuma programmu iecerējis no plkst. 17:00–23:00.

Plānoti Valkas un Valgas muzeju kopīgie tradicionālie pasākumi:

·         Valkas novadpētniecības muzeja speciālistes ekskursija Valgas Muzeja ekspozīcijās. Latviešu valodā.

·         Valgas Muzeja speciālista ekskursija Valkas novadpētniecības muzejā. Igauņu valodā.

·         orientēšanās konkurss/spēle “Esi vērīgs, ieskaties!”. Jāatrod pieci eksponāti katrā muzejā.

·         plkst. 17:30–20:30 šurpu turpu pāri robežai kursēs vilcieniņš. Maršruts: Valgas Muzejs (Vabaduse iela 8, Valga) – Valkas novadpētniecības muzejs (Rīgas iela 64, Valka). Pieturvietas – galapunktos. Bez maksas.

Tā kā 18. maijā Eiropas muzeju nakts pasākumā gaidāma liela apmeklētāju plūsma, Valkas novadpētniecības muzejam noderētu palīgi. Līdz 10. maijam aicinām pieteikties brīvprātīgos. Var zvanīt – 26123980 vai rakstīt: muzejs@valka.lv

Pasākuma programma vēl tiks precizēta. Lūdzam sekot aktuālai informācijai: http://muzejs.valka.lv/

Informāciju sagatavoja Ligita Drubiņa,

izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja