05.08.2016
Valkas novadpētniecības muzejs iesaistījies projektā “Tūrista marka”

Valkas novadpētniecības muzejā var iegādāties starptautiskā tūrisma projekta „Tūrista marka” koka suvenīru ar Nr.9.

Tūrista marka ir koka suvenīrs ar kārtas numuru, uz kura tiek atveidota vieta, kam ir tūrisma, kultūras vai dabas objekta nozīme: pilsētas, muzeji, arhitektūras pieminekļi, dabas liegumi, slavenas kalnu virsotnes, jūras kūrorti, baznīcas un citas aizraujošas vietas. Tūrista marka ir unikāla ar to, ka to iespējams iegādāties, tikai apmeklējot attēloto vietu vai objektu.

Tūrista marku kolekcionēšana rosina tās īpašnieku piedalīties Kolekcionāru spēlē.

Par Tūrisma marku un Kolekcionāru spēles noteikumiem var uzzināt šeit: http://www.turista-marka.lv/

Tūrista markas suvenīra cena ir 2,00 € visā Latvijas teritorijā.

Šis ir jauns kolekcionēšanas veids, kas ir ļoti izplatīts Eiropā. Plānojiet savu ceļojumu tā, lai iegūtu savā īpašumā vairākas Tūrista markas, kas nav tikai suvenīrs, bet arī patīkamas atmiņas no Jūsu ceļojuma, kā arī papildus motivācija apceļot mūsu valsti.

Pirmo reizi Tūrista markas suvenīri parādījušies Čehijā 1997.gadā, bet 2016.gada sākumā Tūrista marka bija izplatīta jau vairāk nekā 20 pasaules valstīs - tagad arī Latvijā. Tūrista markas izplatīšanās nemitīgi paplašinās un tiek pastāvīgi papildināta ar jauniem, interesantiem objektiem.

Tūrista markas Kolekcionāru spēle var izvērsties par jauku ceļošanas veidu un aizraušanos, kas vieno ģimeni.

Informāciju sagatavoja Ligita Drubiņa,

izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja