05.03.2019
Muzeju nakts 2019

     Šogad starptautiskā akcija Muzeju nakts norisināsies 18.maijā.

 

     Aktivitātes sāksies 18. maijā plkst.19:00 un noslēgsies 19. maijā plkst. 01:00.

     Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma 2019. gadā ir Tālavas taurētājs - kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas simtgadi.

     Valkas novadpētniecības muzejs savai Muzeju nakts programmai devis nosaukumu "Caur laikiem...".

     No plkst.19.00 apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi “Otrā pasaules kara liecības”. Izstādē būs eksponēti priekšmeti no Valkas novadpētniecības muzeja un Valgas Militārās tematikas parka muzeja, kā arī no privātkolekcijām. Izstādi papildinās Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumenta arhīva dokuments - dokumentālā filma “Sarkanais un Brūnais", stāsts par latviešiem Otrajā pasaules karā. Šīs filmas režisors ir Askolds Saulītis, tā uzņemta 1999.gadā.

     BJC “Mice” teātra pulciņš plkst.19.00 priecēs apmeklētājus ar teātra uzvedumu "Vecmāmiņas dzimšanas diena".

     19.30 tiks demonstrētas Animācijas brigādes animācijas filmas "Puteklis", "Parīzes noslēpumi", "Korida", "Vāsa", "Tornis" un "Cerība dzīvot". Katra no filmiņām ir par savu valsti ( 2019.gada 9.maijā noritēs 15 gad kopš Latvija ir ES dalībvalsts).

     Šogad apmeklētājiem plkst. 20.00 tiks piedāvāta ekskursija Valgas muzejā latviešu valodā , bet Valkas novadpētniecības muzejā – igauņu valodā.

     Arī šogad starp Valkas un Valgas muzejiem kursēs mazais vilcieniņš, brauciena maksa vienā virzienā 2 eiro. Vilcieniņš sāks kursēt plkst.19.00 no Valgas muzeja un beigs kursēt plkst. 22.00.

     Būs arī par tradīciju kļuvušais orientēšanās konkurss Valkas novadpētniecības muzeja un Valgas muzeja (Igaunija) ekspozīcijās. Konkursa noslēgums un apbalvošana šogad paredzēta Valkas novadpētniecības muzejā plkst. 22.30.

     No plkst.19.30 sāks darboties radošās darbnīcas. Valkas novada jaunsargu vienība un Valkas novada brīvprātīgie jaunieši vadīs dažādas aktivitātes.

     Muzeju nakts apmeklētāji varēs iepazīties ar Valkas novadpētniecības muzeja pastāvīgajām ekspozīcijām.

 

     Muzeju nakts pasākumi notiek bez ieejas maksas (izņemot vilciena braukšanas maksu).

 

   Sekojiet aktuālai informācijai Valkas novadpētniecības muzeja mājaslapā muzejs.valka.lv sadaļā “Muzeju nakts 2019” !

 

      Pasākuma laikā tiks fotografēts un/ vai filmēts. 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.