Izstāde “Dziesmu svētku gara gaita”

No 13. maija līdz 10. septembrim Valkas novadpētniecības muzeja krātuves ēkā Semināra ielā 27A apskatāma izstāde “Dziesmu svētku gara gaita”. Tajā eksponēti galvenokārt Valkas novadpētniecības muzeja krājuma priekšmeti.

Izstādē akcentēta koru dalība gan Valkas un apkārtnes, gan Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos.

Dots ieskats koru dziesmu repertuārā. Eksponēti muzeja krājumā esošie koristu tērpi, kas lietoti 20. gadsimta 2. pusē. Var izsekot Dziesmu svētku – kā lokālo, tā vispārējo – nozīmīšu dizainam laikā no 1880. gada līdz 2013. gadam.

Izstāde ir veltījums XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks šogad no 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā. Pirmie vispārīgie latviešu Dziedāšanas svētki notika pirms 150 gadiem.

Mēs, valcēnieši, varam lepoties, ka latviešu un igauņu koru kultūras profesionālās izaugsmes pirmsākumi ir ļoti tieši saistīti ar Jāņa Cimzes (1814.-1881.), tātad arī Valkas, vārdu. Jo par kora dziedāšanas zināmu profesionalitāti var sākt runāt no tā laika, kad draudzēs sāka strādāt J. Cimzes vadītā Vidzemes draudzes skolu skolotāju semināra (1839.-1890.) audzēkņi – latvieši un igauņi.

Izstāde “Dziesmu svētku gara gaita” apskatāma krātuves ēkā visu vasaru muzeja darba laikā.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās vismaz 3 dienas iepriekš: rakstot muzejs@valka.lv vai zvanot 26123980.

Bijušā Valkas rajona koristu tērpi, kas lietoti 20. gadsimta 2. pusē. Foto S.L.Artemjeva.

Ligita Drubiņa,

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja