22.09.2023
Ingas Miezītes pirmā personālizstāde "Satikšanās"

Valkas novadpētniecības muzejs aicina no 30. septembra līdz 28. oktobrim apskatīt gleznotājas Ingas Miezītes personālizstādi “Satikšanās”.

 

Lūgta komentēt savu izstādi, māksliniece atbildēja: “Viens no latviešu gleznotājiem Voldemārs Tone ir teicis: “Dzīve ir tik interesanta, ka būtu žēl, ja to negleznotu.” Tas noteikti ir arī mans moto. Mana pirmā personālizstāde – “Satikšanās”. Kāpēc es to vēlējos? Akvareļa glezniecība ir izteiksmes veids, kādā es sevi atklāju un skatītājam ir iespēja to ieraudzīt/redzēt /satikties. Šajos darbos es, apzināti vai neapzināti, atklāju savu sajūtu spektru un mainīgo noskaņu gammas. Radīšanas process man vienmēr ir izaicinājums priekšstatiem, vispāratzītām patiesībām.” Ingas akvareļi izmantoti viņas tēva Vitālija Lozdas (1940-1984) dzejoļu grāmatai, kuras nosaukums arī ir “Satikšanās” (2015).

 

Valcēniete Inga Miezīte absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla apstrādes nodaļu (1986), Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes Vizuālās mākslas un mākslas vēstures nodaļu (2000). Pēc studijām savu dzīvi viņa saistījusi ar Cēsīm.

 

Izstādēs I. Miezīte piedalās kopš 1987. gada. Tās galvenokārt ir bijušas grupu izstādes: Rīgā, Cēsīs un Valkā. 2002. gadā Cēsu izstāžu namā Inga savus apgleznotos zīdus eksponēja kopā ar draudzenes gleznotājas Elgas Grīnvaldes darbiem. Elga saka: “Pateicoties Ingai esmu gleznotāja. Mūsu draudzība ilgst no ceturtās klases pirmā septembra, un turpinās vēl aizvien. Inga Miezīte ir augstas klases profesionāle savā profesijā (mākslas vēstures pasniedzēja). Bet viņas lielā mīlestība ir akvareļgrafika. Tikai viņai raksturīgā izkoptā līniju vijīgās grafikas noskaņas apvienojas ar caurspīdīgiem ūdens krāsu pārklājumiem. Akvareļtehnika prasa meistarību un pacietību.”

Par to mākslas cienītāji varēs pārliecināties I. Miezītes personālizstādē Valkas novadpētniecības muzejā.

 

Izstādes “Satikšanās” atklāšana notiks muzeja izstāžu zālē 30. septembrī plkst. 13.00.

Pasākums ir bez maksas.

Būsiet laipni gaidīti!

 

Izstāde apskatāma: līdz 28. oktobrim (ieskaitot)

Pirmdienās – piektdienās plkst. 10.00–17.00

Sestdienās plkst. 10.00–16.00

 

Ieejas maksa izstādē: 1,00 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,50 €

Valkas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja izstādē ir bez maksas.

 

 

Informāciju sagatavoja Ligita Drubiņa,

Valkas novadpētniecības muzeja

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.