09.12.2015
18.novembrī muzejs atvērts

18. novembrī Valkas novadpētniecības muzejs atvērts plkst. 10:00 – 16:00. Ieeja bez maksas.

Muzejs piedāvā apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes.

Valsts svētku dienai visaktuālākā ir izstādeSabiedriski politiskie notikumi Valkā 1914. – 1920. gadā. Tajā apskatāmi materiāli par Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem 1914.-1920. gadā, kas risinājās Valkā. Īpaši svētkiem eksponēta piemiņas lente Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim, 4. Valmieras kājnieku pulka virsleitnantam Jūlijam Balodim no 4. Valmieras kājnieku pulka komandas un kareivjiem. 2008. gadā lenti atrada ieraktu zemē Grundzāles pagasta „Alkšņupos”, kur dzīvojuši Jūlija Baloža radinieki. Tur tā glabājusies vairāk kā 60 gadus un bija stipri bojāta. Lentes restaurācijai Valkas novadpētniecības muzejs sagatavoja un iesniedza projektu Valsts Kultūrkapitāla fondam. Lenti restaurēja Rundāles pils restauratore – vecmeistare Daira Līdaka.

Izstādē var noskatīties animācijas īsfilmu “Vieta, kur sākas valsts” par Valkas dalīšanu. Filmai ir arī tulkojumi igauņu un angļu valodā.

Izstāžu zālē apskatāma mākslas izstāde ”Veltījums Valkai II”, kurā piedalās 33 autori, kas savu dzīvi vairāk vai mazāk ir saistījuši ar Valkas pilsētu un profesionālo mākslu. Izstāde būs līdz 21.novembrim! Atbalstītāji ir Valdis Rogainis un SIA “Aptieka Valka”.

17.novembrī muzeja darba laiks plkst. 10:00 – 16:00.

Informāciju sagatavoja Ligita Drubiņa,

izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

(t. 64722198)