11.05.2017
Dokumentālā filma “To atceras tikai vilcieni”

Muzeju nakts laikā (20.maijā, no 19:00 - 01:00) tiks demonstrēta dokumentālā filma “To atceras tikai vilcieni”

 

Pirmizrāde: 2016. gada decembris

Režisors: Jānis Putniņš

Scenārija autori: Signe Birkova un Jānis Putniņš

Garums: 42 min

 

Filma veidota no Rīgas kinostudijas spēlfilmu fragmentiem, kuros vienojošais elements ir vilciens. Tas ļauj nokļūt aizraujošā kinosapnī, kur var ne tikai satikt zudušo laiku, bet arī izbaudīt kinematogrāfa hipnotisko spēku.

 

Stāsta filmas autors Jānis Putniņš: “Vilciens ir lieliski piemērots vēsturiska kinošķērsgriezuma veikšanai. Tas ir ne tikai ātrs, spēcīgs, dinamisks un vienmēr saistīts ar pārmaiņām, bet arī ar apskaužamu regularitāti sastopams visdažādāko žanru spēlfilmās. Līdz ar to izmantotie fragmenti ir ļoti daudzveidīgi un ļauj sajust attiecīgā laika perioda kino garšu.

 

Man ir milzīgs prieks, ka ar Valsts kinofotofonodokumentu arhīva un “Studija Lokomotīve” palīdzību šie filmu fragmenti tika digitalizēti 4K izškirtspējā no 35mm kinopozitīviem, un līdz ar to tie ir  baudāmi uz ekrāna patiešām brīnišķīgā kvalitātē. Domāju, ka daudziem būs pārsteigums, cik labi var izskatīties pirms vairāk nekā 50 gadiem filmēti kinomateriāli. Ļoti ceru, ka šī filma  palīdzēs veicināt darbu pie Latvijas kino mantojuma restaurācijas un regulāras pieejamības kinoteātros.”

 

Filma “To atceras tikai vilcieni” tika izvirzīta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvai “Kilograms kultūras 2016” ziemas balsojumā kā viens no 2016. gada pēdējā ceturkšņa spilgtākajiem notikumiem kultūras dzīvē.

 

Filma tapusi studijā “Camera Obscura” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un sadarbībā ar VAS “Latvijas Dzelzceļš”.

 

treileris -

https://vimeo.com/193680785

https://youtu.be/QVVoYOu3M9c

 

tīzeris -

https://vimeo.com/193681189

https://youtu.be/Kny6_-hrglM

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.