25.04.2018
Batā galdauta svētki Valkā

4.maijā Valkas novadpētniecības muzejā notiks Baltā galdauta svētki Valkā.

Pasākums veltīts valcēnietim Bernhardam Zutim /1893-1968/ – farmaceitam, tirgotājam, sabiedriskajam darbiniekam, mecenātam. B.Zuša sirdslieta bija sports, un viņš to aktīvi popularizēja valcēniešiem.

 

Programmā:

Skrējiens “Izskrien Latviju Valkā”;

Sudraba vērdiņa pasniegšana;

Izstāde par Bernhardu Zuti;

Prezentācija Irēnas Dudzinskas pētījumam par Valkas aptiekām;

Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi;

Galda spēles par Latviju.

 

Pulksten 11:30 – sāksies skrējiens “Izskrien Latviju Valkā”; starts un finišs pie muzeja.

Maršruts vedīs pa Valkas novada sporta speciālistu sagatavotu maršrutu, kas veido Latvijas kontūru. Dalībnieku rezultāti netiks vērtēti, bet visi dalībnieki saņems piemiņas nozīmītes. Vairāk informācijas: novada sporta un jaunatnes lietu daļas vadītājs Raivis Graņics: tālr. 64726015; e-pasts raivis[punkts]granics[uz]valka[punkts]lv

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas valsts simtgadi, Latvijas institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju.

 

Pulksten 12:30 – notiks 2018.gadā dzimušo bērniņu sveikšana.

            Katrs šajā Latvijas simtgades gadā dzimušais Valkas novada bērniņš saņems 925 proves Sudraba vērdiņu ozolkoka kastītē ar apsveikuma vēstuli bērniņam un viņa ģimenei. Šī dāvana ir atgādinājums par piederības sajūtu Latvijai un apliecinājumu simtgades notikumam.

Aicināti piedalīties 2018.gadā dzimušie mazuļi ar vecākiem un atbalstītāji, kuru ziedojumiem pateicoties šīs dāvaniņas iegādātas. Vairāk informācijas: novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa: tālr. 64781556; e-pasts mara[punkts]zeltina[uz]valka[punkts]lv

 

Pulksten 13:00 – pasākums turpināsies muzeja Saimes istabā.

Būs apskatāma izstāde par valcēnieti Bernhardu Zuti, kurš bija ne tikai farmaceits un veiksmīgs tirgotājs, bet arī sabiedriski aktīvs cilvēks. Viņš darbojās dažādās Valkas biedrībās: gan kā priekšnieks, valdes loceklis vai vienkārši biedrs. B.Zutis bija arī nesavtīgs mecenāts.

Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar pētījumu par Valkas aptiekām. To Rīgas Stradiņa universitātē studiju laikā veikusi aptiekas “Valka” vadītāja Irēna Dudzinska izmantojot arī Valkas novadpētniecības muzeja krājumu.

Gan bērniem, gan pieaugušajiem pasākuma laikā būs iespēja izspēlēt dažādas spēles par Latviju.

 

Baltā galdauta svētki ir tradīcija Latvijas otrās dzimšanas dienas – 1990.gada 4.maija – svinēšanai. Pirms 28 gadiem šajā dienā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti.

Aicinām 4.maijā svinēt kopā Baltā galdauta svētkus!

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts.

 

Ligita Drubiņa,

Valkas novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

Tālr. 64722198; e-pasts ligita[punkts]drubina[uz]valka[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.