Baltā galdauta svētki Valkā

2017.gada 4.maijā plkst.13:00 Valkas novadpētniecības muzejā notiks “Baltā galdauta svētki Valkā”.

Pasākums veltīts valcēnietim Jānim Rauskam /1873-1967/ - grāmatrūpniekam, tirgotājam, mecenātam un sabiedriskajam darbiniekam.

Pasākuma programmā:

Savas dzimtas, kopienas stāsti. Uzsāksim Valkas stāstu grāmatas veidošanu.

Izstāde par Jāni Rausku /1873-1967/.

A.Ikšeļa grāmatas “Valkas dižozols Latvijas grāmatniecībā” atvēršana. Grāmata veltīta J.Rauskam

Radošā darbnīca.

Piedalīsies:

J.Rauskas dzimtas pārstāvji

J.Cimzes Valkas mūzikas skolas koklētāji (skolotāja Lolita Medne).

Pasākums notiks muzeja Saimes istabā, kur saimes galdam būs uzklāts Baltais galdauts. Cienastā būs svētku kliņģeris un Ziemeļvidzemes tēja.

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju. Šajā dienā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. 1990.gada 4.maija deklarācija bija kulminācijas punkts latviešu tautas Trešajai atmodai un Dziesmotajai revolūcijai, kad cerības par neatkarīgu Latviju pārtapa īstenībā.  Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Aicinām 4.maijā svinēt kopā Baltā galdauta svētkus!