11.04.2016
Valkas novada mākslinieku darbu izstāde

Valkas novadpētniecības muzejā līdz 7.maijam apskatāma novada mākslinieku darbu izstāde „Eksperiments – mākslas skābeklis”. Šogad izstādē savus darbus eksponē 38 autori. No viņiem septiņi piedalās pirmo reizi. Pārstāvēti dažādi tēlotājmākslas žanri.

Vairāki autori ir eksperimentējuši ar krāsu, līniju, ritmu, dažādiem materiāliem, faktūrām utt. Tas ir viņu skābeklis. Tas ir kā elpot, lai nenosmaktu. Ar savu līniju aizskart skatītāja nervu tā, lai pa to skrien nevis vienkārši impulsi, bet dzirksteles.

Valkas novadpētniecības muzejs, sākot ar 1994. gadu, regulāri rīko vietējo mākslinieku darbu izstādes. Kopš 2010. gada tās notiek katru gadu. Šīs izstādes apliecina, ka māksla novadā ir labā līmenī un spēj piesaistīt cilvēku uzmanību un apbrīnu. Novada mākslinieku darbu izstādes ir kļuvušas par neatņemamu sastāvdaļu vietējās kultūras dzīves norisēs.

Jebkura izstāde ir aicinājums uz sarunu. Sarunas ir dažādas, un arī izstādes tādēļ ir dažādas. Gan pašas izstādes, gan to atklāšanas pasākumi Valkas muzejā ik gadu apliecina, ka cilvēki alkst pēc kaut kā vairāk par ikdienā nepieciešamajām praktiskajām lietām.

Izstāde apskatāma: līdz 7.maijam

pirmdienās - piektdienās plkst. 10:00 – 17:00;

sestdienās plkst. 10:00 – 16:00

Ieejas maksa: 0,75 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,30

4.maijā muzejs atvērts plkst. 10:00 – 16:00. Ieeja bez maksas.