Keramikas un porcelāna darbu izstāde Valkas novadpētniecības muzejā

No 2020.gada 5. decembra līdz 2021. gada 30.janvārim Valkas novadpētniecības muzejā apskatāma Ivetas Rones un Laimdotas Kliesmetes keramikas un Jāņa Roņa porcelāna darbu izstāde “Mūsu zemē Latvijā”.

Izstāde veltīta mūsu zemei Latvijai. Tajā dzīvo un strādā daudzi radoši un sirdsgudri cilvēki, kuri savu darbu dara ar lielu mīlestību un atbildību.

Roņu ģimene nāk no Madonas puses, no Ošupes ciema “Roziņu” mājām, kur mammai Spodrītei un tētim Jānim Roņiem pasaulē nāca trīs bērni – Iveta Rone, Laimdota Kliesmete (Rone) un Jānis Ronis. Zīmīgi, ka visi trīs bērni laika gaitā apguvuši keramiķa arodu, tomēr atrs ar savu dzīves redzējumu, rokrakstu, stilu, krāsām un izpildījumu.

Muzeja apmeklētājiem Ivetas Rones un Laimdotas Kliesmetes vārds nav svešs, jo abas ik gadu piedalās Valkas novadpētniecības muzeja organizētajā Valkas novada mākslinieku darbu izstādē ar saviem keramikas traukiem.

Jāņa Roņa ikdiena paiet strādājot vienīgajā porcelāna ražotnē Latvijā - Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kuru mākslinieks ir izlolojis pats.

Izstādi papildina austi lupatu celiņi, kurus audušas divas audējas no Ērģemes puses - Balva Leite un Anita Āboliņa.

Izstāde apskatāma: līdz 2021. gada 30. janvārim

pirmdienās – piektdienās plkst. 10:00-17:00

sestdienās  plkst. 10:00-16:00

Ieejas  maksa: 1,00 €

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,50 €

Valkas novada skolēniem - bez maksas

Muzejs pieņem individuālos apmeklētājus un apmeklētāju grupu no vienas mājsaimniecības, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, lūdzam izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimību simptomi, kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.