21.11.2017
Starptautiska izstāde

Līdz 6.janvārim Valkas novadpētniecības muzejā, pateicoties kurzemnieka Ventspilī dzimušā Andra Vēža atsaucībai un, kā sveiciens Latviešu Pagaidu Nacionālas padomes simtgadei Valkā, ir apskatāma Andra Vēža (Latvija) porcelāna un Kristinas Ancutaites (Lietuva) gleznu izstāde “Pāreja”. Šī ir izstāde, kurā ar saviem darbiem, divu spožu mākslinieku mijiedarbību apliecina keramiķis un gleznotāja.

 

ANDRIS VĒZIS ir viens no atpazīstamākajiem Latvijas māksliniekiem–keramiķiem, kurš strādā ar porcelānu – smalku, trauslu, kaprīzu materiālu.

Andris Vēzis lieliski pārzina porcelāna raksturu, viņš pēta krāsu un faktūras mijiedarbību, lai izceltu to izteiksmību. Viņa porcelāns ir viegls un gaisīgs, veidojot neatkārtojamu krāsu zīmējumu. To raksturo tehniska virtuozitāte un ekspresivitāte. Mākslinieks pārzina trauslo porcelāna formu un ļauj iepazīt to kā izturīgu materiālu. Viņš savos mākslas darbos pielieto jaunas tehnoloģijas un eksperimentē ar krāsām un glazūrām, papildinot radošo sniegumu ar profesionālu briedumu un radošiem eksperimentiem.

Viņa darbiem raksturīga dinamika, neparastas, porcelānam neierastas, formas, transformācijas, pretmeti struktūrās un krāsās. Darbu pamatā allaž ir ideja – filozofiskais aspekts. Tieši Andra Vēža idejas un mākslinieciskās meistarības simbioze ir tā, kas aizrauj mākslas cienītājus, baudītājus un ekspertus.

Mākslinieks regulāri piedalās starptautiskās izstādēs, biennālēs, mākslas simpozijos un festivālos – Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Dānijā, Vācijā, Francijā, Ungārijā, Argentīnā un Japānā.

 

KRISTINA ANCUTAITE ir lietuviešu māksliniece, keramiķe, arhitekte, grāmatu ilustratore. Savas gleznas viņa veido virtuozi, pa līmeņiem, apgleznojot porcelānu un “uzburot” porcelāna faktūras gleznā. Sievišķīga, maiga, bet stipra tehnikā un pasaules izpratnē.

Aplūkojot mākslinieces darbus ne reizi vien blakus jautājumiem “kā tas ir tapis?” vai “kā tas strādā?” būs jautājums – “ko viņa ar to vēlas pateikt?”.

Porcelāna ikonogrāfija – viegla, gaisīga, filozofiskas pārdomas rosinoša – šāda ir Kristinas Ancutaites daiļrade.

 

Izstāde “Pāreja” pilnībā attaisno savu nosaukumu. Ikvienu interesentu ekspozīcija pārsteigs ar latviešu tautai tik neraksturīgām krāsām, kas atainojas Andra porcelāna veidojumos un Kristinas gleznās.

Lai gan abi mākslinieki strādā atšķirīgās mākslas jomās, tomēr šajā izstādē viņi abi parāda savu gara vienotību, drosmīgi saspēlējoties ar dažādām krāsām, gan miksējot gleznas un porcelāna mijiedarbību, kas atstāj visnotaļ pacilājošu un pozitīvu mājīguma iespaidu.

 

Izstāde “Pāreja” notiek Valkā 2. starptautiskās mākslas biennāles “Dzīve” ietvaros. Izstādes kurators ir Aivars Ikšelis.

 

Izstāde apskatāma: līdz 2018.gada 6.janvārim

pirmdienās – piektdienās        plkst. 10:00 – 17:00;

sestdienās                             plkst. 10:00 – 16:00

 

Ieejas maksa izstādē: 0,75 €;

pensionāriem, studentiem, skolēniem 0,30

Valkas novada skolēniem ieeja bez maksas

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.