20.07.2020

Valkas novadpētniecības muzeja Izstāžu zālē no 2020.gada 1.augusta līdz 30.septembrim apskatāma Justīnes Siņicinas, Lilitas Ikales un Lindas Ikales gleznu, tērpu un fotogrāfiju izstāde "Bohēma". Izstādes atklāšana 2020.gada 1.augustā plkst. 15:00.

Lilita un Linda ar Justīni iepazinās šā gada Valkas novada mākslinieku darbu izstādes atklāšanā muzejā. Vārdu pa vārdam un mākslinieces sapratušas, ka viņu domas ir līdzīgas, un būtu interesanti izveidot kopīgu izstādi. Sākotnēji to vēlējās veidot Justīne un Lilita, bet laika gaitā arī Linda tika iesaistīta. Tā radās izstādes autoru trio ar nosaukumu "Bohēma".

Justīne Siņicina dzimusi un uzaugusi Rīgā. Mācījusies Rīgas 19.vidusskolā, vēlāk absolvējusi Rīgas Stila un Modes profesionālo vidusskolu, kur apguvusi tērpu stila specialitāti. Apgūstot profesiju, nedaudz zudusi interese par konkrēto novirzienu, taču parādījusies izteikta interese par psiholoģiju (vēlāk par astroloģiju) kā arī gleznošanu.

Justīne bieži braukusi uz Igauniju atpūsties, taču, caurbraucot,nekad nespēja aizmirst Valku. Nav nekādu konkrētu faktoru, kāpēc pārcēlusies uz Valku - tā bijusi īpaša sajūta, kosmosa vibrācijas.

Valka radīja Justīnē to īsto sajūtu, ka ir jāsāk gleznot: "Vienmēr esmu zinājusi, ka man tas ir jādara, tad nu beidzot ir TĀ sajūta, kuru meklēju gadiem. Mani galvenie iedvesmas avoti ir jūtas. Sajūtas. Mīlestība - pret cilvēkiem, pilsētu, dabu. Skan banāli, bet visa lielā jēga ir šajās lietās, ja vien tam visam pieiet no visas sirds".

2020.gada Valkas novada mākslinieku darbu izstāde ir pirmā, kurā Justīne Siņicina parādīja publiski savu gleznu.

Lilita Ikale dzimusi un augusi Ērģemes pusē - Omuļos. Pirmos trīs skolas gadus mācījusies Omuļu pamatskolā, pēc tam sekoja mācības Ērģemes pamatskolā. Bulduros apguvusi dārznieces profesiju. Darba gaitas uzsākusi Valkas Lauktehnikā.

Bērnībā Lilita bieži savu brīvo laiku pavadījusi pie vecvecākiem un jau tad viņu ļoti interesēja šūšana. Skolas laikā tā likusies ļoti sarežģīta, bet apkārt bijušas čaklas šuvējas – vecāmamma, krustmāte un citas radinieces. Tas Lilitu pamudināja apgūt šūšanu pašmācības ceļā.

Šūšana ir Lilitas hobijs: "Iedvesma rodas visur – teātra izrādēs, koncertos, reizēm pat, skaldot malku. Vienmēr vēlos apgūt ko jaunu, patīk eksperimentēt, iemācīties un izmēģināt jaunas tehnikas. Patīk lietu pārveidošana - no vecām, nolietotām drēbēm uztaisu ko jaunu. Darinu rotas, cepures un citus aksesuārus, kuri ir pieskaņoti pie apģērba, patīk, ja viss ir vienotā stilā".

Izstādēs Lilita Ikale piedalās kopš 1997.gada.

Linda Ikale dzimusi Valkā. Pamatizglītību ieguvusi Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā un paralēli apmeklējusi Gaujienas mākslas skolu. Pēc tam mācījusies Valkas ģimnāzijā un studējusi Rīgas Stradiņa universitātē.

Interese par fotogrāfiju bijusi jau bērnībā, bet tā pieaugusi tieši studiju laikā.

Linda jau vairākus gadus dzīvo un strādā Rīgā, bet kā apgalvo pati autore: "Mana paradīze ir mani lauki - Zvārtavas pagasta “Kalnainē”, kur izbaudu brīvību, svaigu gaisu, “uzlādēju baterijas” un atpūšos no ikdienas steigas. Fotografēšana ir un vienmēr būs mans hobijs, nenodarbojos ar to profesionāli. Tas ir veids, kā es varu apstādināt mirkli, tas ir mans skatījums uz apkārtējo pasauli un tajā notiekošo".

Linda Ikale izstādēs piedalās kopš 2013.gada.

Izstādes “Bohēma” atklāšanas laikā 1.augustā plkst.15:00 īpašie viesi būs grupa "DCH".

Izstādes atklāšana notiks muzeja parkā. Lūgums, sekot līdzi informācijai par izstādes atklāšanu muzeja mājaslapā www.muzejs.valka.lv un sociālajos tīklos. Lietus gadījumā lūdzam nodrošināties ar piemērotu apģērbu un palīglīdzekļiem pasākuma baudīšanai.

Atklāšanas pasākums - bez maksas.

Izstādes “Bohēma” atklāšanas pasākumā fotografēs un/vai filmēs. Iegūto materiālu izmantos publicitātes vajadzībām.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, lūdzam izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimību simptomi, kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Informējam, ka daži izstādē esošie mākslas darbi ietver seksuāla rakstura motīvus. Pieaugušie, kas apmeklē izstādi kopā ar bērniem, uzņemas pilnu atbildību par izstādes satura iespējamo ietekmi uz bērniem.

Izstāde apskatāma: līdz 2020. gada 30. septembrim

otrdienās – piektdienās plkst. 11:00-18:00

sestdienās, svētdienās plkst. 10:00-16:00

Ieejas maksa: 1,00 €