Noslēdzoties Muzeju naktij 2019...

Šogad Muzeju nakts apmeklētājus priecēja labs laiks. Pasākums kā vienmēr bija kupli apmeklēts - aptuveni 700 cilvēku bija nolēmuši pavadīt Muzeju nakti Valkā / Valgā. Programma bija sastādīta tā, lai ikvienam apmeklētājam būtu interesanti.

Muzeju nakts aktivitātes sākās ar BJC “Mice” teātra pulciņa izrādi “Vecmāmiņas dzimšanas diena”.

Kā ik gadu, Muzeju nakts pasākuma ietvaros, muzejā tika atklāta jauna izstāde. Izstādē “Otrā pasaules kara liecības” eksponēti priekšmeti no Valkas novadpētniecības muzeja, Valgas Militārās tematikas parka muzeja, Valgas muzeja un privātkolekcijām. Izstādi papildina Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Izstāde būs apskatāma līdz 1.septembrim.

Muzeju nakts laikā apmeklētāji varēja noskatīties Avārijas brigādes animācijas filmas un dokumentālo filmu “Sarkanais un Brūnais” (Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumenta arhīvs dokuments).

Sadarbībā ar Valgas muzeju (Igaunija) notika orientēšanās konkurss starp abiem muzejiem. Muzejam tika iesniegtas 26 aizpildītas orientēšanās lapas.

Kupli bija apmeklētas ekskursijas Valkas novadpētniecības muzejā un Valgas muzejā. Igauņu iedzīvotāji varēja iepazīties ar Valkas novadpētniecības muzeju ekspozīcijām igauņu valodā, bet latviešu iedzīvotāji ar Valgas muzeju - latviešu valodā.

Muzeju nakts laikā darbojās radošās darbnīcas. Arī Valkas novada jaunsargu vienība bija sarīkojusi aktivitāti Muzeju nakts apmeklētājiem.

Mazos un lielos apmeklētājus priecēja Viestura Ēķa vides objekts “Heopsa sapņu ķērājs” un spēle “Burtiņš”, kuru izgatavoja Valkas Mākslas skola un Valkas Tūrisma Informācijas birojs, sadarbojoties ar SIA “Vārpas – 1” kolektīvu.

Lielu prieku apmeklētājiem sagādāja vilcieniņš, kurš izvadāja pasākuma apmeklētājus starp abiem muzejiem. Pateicoties tam, Valkas novadpētniecības muzeju apmeklēja liels skaits Igaunijas iedzīvotāju.

Pasākuma laikā muzeja apmeklētāji varēja iepazīties ar visām muzejā esošajām ekspozīcijām un izstādēm.

Valkas novadpētniecības muzejs pateicas visiem, kas iesaistījās Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts 2019” organizēšanā un norisē!

Īpašs PALDIES:

Valkas novada domes pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļai;

Andrim Niklāvičam;

Rominai Meļņikai;

Valkas novada brīvprātīgajiem jauniešiem;

BJC “Mice” teātra pulciņam;

Egitai Kačevskai;

Valkas novada jaunsargu vienībai;

Ingusam Auziņam;

Valkas Mākslas skolai;

Daigai Soloveiko;

Anitai Kozlovskai;

Viesturam Ēķim;

Beišu ģimenei;

SIA „Pedelītei”;

SIA “VĀRPAS -1”;

SIA “ARKA PLUSS” veikala vadītājai Mārai Zālītei.

Paldies visiem, kas apmeklēja Muzeju nakti un gaidīsim Jūs citos Valkas novadpētniecības muzeja pasākumos!