Izstāde par Latviešu Pagaidu Nacionālo padomi Vijciemā

Vijciema tautas namā 1.-17.novembrī apskatāma Valkas novadpētniecības muzeja ceļojošā izstāde "Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes nodibināšanās un darbība".

Valkā 1917.gadā no 16. līdz 19.novembrim (pēc jaunā stila no 29.novembra līdz 2.decembrim) notika Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes 1. – dibināšanas sesija.

Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes nodibināšana un 1.sesijā pieņemtās deklarācijas, bija ļoti būtisks solis Latvijas Valsts tapšanas virzienā.

Deklarācijā “Ārvalstīm un tautām” Latviešu Pagaidu Nacionālā Padome pasludināja Latvijas autonomiju, valsts nedalāmības principu un, ka līdz Satversmes Sapulces sasaukšanai tā ir vienīgā īstā, pilntiesīgā latviešu tautas un Latvijas iedzīvotāju domu un uzskatu paudēja.

Turpmāk Latviešu Pagaidu Nacionālā padome mērķtiecīgi strādāja, lai nodibinātu neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Valsti."

Aija Priedīte

Valkas novadpētniecības muzeja galvenā krājuma glabātāja