30.08.2019
I.Brants izstāde “Mirdzums”

No 12.septembra līdz 11.novembrim Valkas novadpētniecības muzejs piedāvā apskatei mākslinieces Ineses Brants darbu izstādi “Mirdzums”.

Izstādes atklāšana 12.septembrī plkst.16:00.

Inese Brants. Foto Gvido Kajons.

Inese Brants ir keramikas māksliniece, kuras specializācija ir porcelāna apgleznošana. Māksliniece to ne tikai praktizē, bet arī pēta teorētiski un māca citiem, tādēļ ir pazīstama ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas keramikas un porcelāna mākslinieku vidē.

Izstāde „Mirdzums” savā ziņā ir atskaites punkts mākslinieces Ineses Brants dzīvē. Kad daudz ir piedzīvots, izdarīts, radīts, iemācīts un arī aprakstīts, ir laiks to nodot skatītāju vērtējumam.

Ineses Brants porcelāna kolekciju veido pēdējos desmit gados tapuši darbi. Dažādas porcelāna formas - vāzes, šķīvji, bļodas, arī krūzes un krūzītes – māksliniece apgleznojusi virsglazūras un zemglazūras tehnikās. Savos darbos Inese Brants apcerīgas un klasiskas tēmas spēj pasniegt oriģinālā mākslinieciskā risinājumā un augstvērtīgā tehniskā izpildījumā. Viņa lieto sarežģītas un darbietilpīgas porcelāna apgleznošanas tehnikas, radot baudāmu rezultātu gan mākslas dekorativitātes mīļotājiem, gan filozofiska kodola meklētājiem.

Svinot Latvijas neatkarības simtgadi, māksliniece Inese Brants ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas reģionālajiem muzejiem un kopā ar porcelāna darbu kolekciju „Mirdzums” apceļo Dzimto zemi.

Izstādes “Mirdzums” atklāšanas pasākums 12.septembrī ir bez maksas. Tā laikā fotografēs un/vai filmēs. Iegūto materiālu izmantos publicitātes vajadzībām.

Izstāde atvērta: no 12.septembra līdz 11.novembrim

12.IX – 1.X

Otrdienas – piektdienas          plkst.11:00 – 18:00

Sestdienas, svētdienas            plkst.10:00 – 16:00