14.04.2016
4.maijā "Baltā galdauta svētki Valkā"

Baltā galdauta svētki Valkā

2016.gada 4.maijā

Valkas novadpētniecības muzejā

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Valkas novadā jau šogad svinēs Baltā galdauta svētkus. Svētku mērķis ir uzrunāt, iesaistīt un saliedēt visus mūsu novada iedzīvotājus, vienlaikus padziļinot izpratni par Latvijas valsti, tās veidošanos, vēsturi un kultūru. Šī būs jauna tradīcija, kuras devīze “Es esmu Latvija!”, bet kopējais nosaukums “Baltā galdauta svētki Valkas novadā”.

4.maijā – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā pirmo reizi rīkosim Baltā galdauta svētkus. Svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt Latvijā tradīciju iedzīvotājiem pulcēties pie viena galda, apzināti svinot savas valsts esību un godinot cilvēkus, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt.

Valkā šogad godināsim izcilo Latvijas armijas ģenerāli, divkārtējo Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Pēteri Radziņu /1880–1930/.

Plkst. 11:00

“Radziņa dzimta un latvieši”

Pie balti klātā galda runāsim par izcilo Latvijas armijas ģenerāli, divkārtējo Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Pēteri Radziņu.

Plkst. 10:00-16:00

Radošā darbnīca “Es, daļiņa no Latvijas, – saviem mīļajiem”

Performance “Mans novēlējums Latvijai”

Apskatāma Valkas novada mākslinieku darbu izstāde “Eksperiments – mākslas skābeklis”