09.12.2015
5.decembrī izstādes “Ārpus rāmjiem” atklāšana

5. decembrī plkst. 15:00 Valkas novadpētniecības muzeja Izstāžu zālē Lilitas Ikales un Lindas Ikales radošo darbu izstādes „Ārpus rāmjiem” atklāšana.

Lilita un Linda Ikales – radošo darbu izstādes “Ārpus rāmjiem” autores – ir māte un meita. Lilita eksponē kolāžas, floristikas darbus, šūtos tērpus un aksesuārus, bet Linda – fotogrāfijas un foto kolāžas. Abas piekrīt rakstniecei un žurnālistei Monikai Zīlei: “Ir tik daudz pamata priekam, ja vien to tīšām nesper pagultē”.

Lilita Ikale (dz. 1965.g.) absolvējusi Ērģemes 8-gadīgo skolu, Bulduru sovhoztehnikumu, apmeklējusi dažādus kursus. Jau 24 gadus Lilita par savām mājām sauc Zvārtavas pagastu Valkas novadā. Ikdienā, strādājot Gaujienā par floristi–pārdevēju, arvien vairāk viņu uzrunāja kolāža kā mākslas veids. Lilitai patīk komunikācija ar cilvēkiem un to skatieniem, bet pēc tam viņa meklē vienatni, lai pārstrādātu uzkrāto un radītu. Viņu iedvesmo šujmašīnas skaņas, līmes smarža, gudri cilvēki, grāmatas, dzeja un laba mūzika. Lielākā Lilitas aizraušanās ir šūšana, rotu un cepuru veidošana. Šūšanu viņa apguvusi pašmācībā. Tagad apgūst zīmēšanas pamatus Gaujienā pie mākslinieces Māras Kārkliņas. Lilita uzskata – cilvēks ir jauns tik ilgi, kamēr mācās ko jaunu.

Linda Ikale (dz. 1989.g.) absolvējusi Gaujienas ģimnāziju, Gaujienas mākslas skolu, Valkas ģimnāziju, Rīgas Stradiņa universitāti. Dzīvojot un strādājot Rīgā sāka interesēties par fotografēšanu, kuras pamatus apguva 3 mēnešu foto kursos. Pēc tam “sarunas” ar fotoaparātu palika interesantākas. Brīvdienās Linda iemūžina Valkas novada Zvārtavas pagasta teātra “Latviānis” dzīvi un realizē trakas idejas fotosesijās.  Lindas dzīves moto ir: “Man nav tik daudz laika, lai brauktu ar vilcienu. Dzīve ir pārāk īsa” /aktieris J. Zābers/.

Izstādēs Lilita eksponē savus radošos darbus kopš 1997. gada, bet Linda fotogrāfijas – kopš 2013. gada. Valkas novada mākslinieku izstādēs Lilita piedalās no 2010. gada, Linda no 2013. gada – tās arī deva impulsu šim radošajam iznācienam divatā. Katrai ir izveidojies individuāls stils gan darbos, gan savā apģērbā. Toties Lilitas un Lindas kopīgā draudzene noteikti ir daba un lauki. Autores saka: “Kāpēc “Ārpus rāmjiem“? Jo mēs darām to, kas mums sagādā prieku, neskatoties uz noteiktajiem standartiem. “Mēs katrs esam zīmulis Dieva rokās, un ja vien ļaujamies, ar mums raksta ļoti skaisti.” /rakstniece I. Blūma/.”

Izstāde apskatāma: līdz 2016. gada 9. janvārim

pirmdienās – piektdienās plkst. 10:00-17:00

sestdienās                         plkst. 10:00-16:00

Ieejas maksa:  0,75 €

pensionāriem, studentiem, skolēniem  0,30 €

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.