28.06.2017
Valkas novada Jāņa Cimzes balvas pasniegšana

3.jūlijā plkst.18:00 Valkas novadpētniecības muzejā notiks Valkas novada Jāņa Cimzes balvas pasniegšana.

 

Šā gada 27.jūnijā Valkas novada Jāņa Cimzes balvas piešķiršanas komisija nolēma to 2017.gadā piešķirt Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas mūzikas skolotājai Inārai Vītolai.

Šobrīd skolotāja I.Vītola māca sākumskolas un pamatskolas vecuma bērnus. Katra viņas mācību stunda ir kā maza izrāde, piedzīvojums, jaunatklājums skolēniem. Bērni ne tikai dzied, spēlē mūzikas instrumentus, bet savam priekšnesumam pievieno arī kustības. Mācību stundas ir pārdomātas, rūpīgi izplānotas, zinot dažādās skolēnu vajadzības.

 

2014.gada 26.jūnijā Valkas novada dome apstiprināja nolikumu par Jāņa Cimzes balvas nodibināšanu. Nolikumā teikts: “Jāņa Cimzes balvu piešķir ik gadu Valkas novada pedagogiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgu skolēnu audzināšanā un izglītošanā…”

 

Pasākumu kuplinās etnomūzikas grupa “Vairogi”.

Grupa “Vairogi” ir dibināta 2015.gadā Trikātā. Jau pati vēsturiskā vide ir rosinoša radošiem meklējumiem, un tāda stila grupas izveidošanās ir zināmā mērā likumsakarīga. Grupa nodarbojas ar jaunradi uz tautas mūzikas bāzes un veido aranžējumus arī tautas dziesmām. Virziena meklējumi joprojām turpinās un pilnveidojās, bet nosacīti šobrīd “Vairogi” darbojas neofolk mūzikas virzienā.

 

Esat laipni gaidīti!

Pasākums ir bez ieejas maksas.

 

2016.gada 4.jūlijs. Foto: I.Karpova

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.